Specjalnie
dla
ciebie
Avatar
Więcej opcji:
  1. (1)
Cena:
0 zł 400 zł 0 zł do 400 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Zapachy damskie, dezodoranty i wody perfumowane

Zapach to ten element wyglądu, którego nie widzimy, a mimo to przykuwa on naszą uwagę i sprawia, że ktoś wydaje nam się mniej lub bardziej atrakcyjny. Piękne perfumy to atrybut zarówno kobiecości, jak i męskości, dlatego niezależnie od płci powinniśmy dbać o dopasowanie idealnego zapachu dla siebie. Wyrusz w podróż pełną barwnych woni z Kontigo i znajdź swoje idealne perfumy!

Jak wybierać perfumy?

Dobór perfum, mimo że z pozoru wydaje się być banalną sprawą, wcale nie jest tak łatwy. Zapach powinien stanowić odzwierciedlenie naszej osobowości, stylu życia, a także powinien być dopasowany do okoliczności, w których je nosimy. Jakich? Pora roku to jeden z najczęstszych wyznaczników. W okresach letnio-zimowych rzadko spotkać można osoby używające ciężkich, duszących zapachów. Wtedy prym wiodą kwiatowe, owocowe, delikatne i świeże wonie, które przywodzą na myśl rajskie wakacje. W czasie chłodniejszych miesięcy natomiast do łask wracają właśnie te mocne, otulające zapachy, które dają poczucie ciepła i przyjemności.  To wtedy najczęściej sięgamy po perfumy z nutami drzewa sandałowego, cynamonu, korzennych przypraw i innych wyrazistych woni. Drugi podział to kategorie „na dzień” i „na wieczór”. Jeśli chodzi o te pierwsze to zwykle wybierane są zapachy, które nie przytłaczają, są delikatne i nie męczą kiedy mamy je na sobie przez cały dzień. Perfumy wieczorowe to te, które są eleganckie, mocne i zauważalne. Idealne na randkę, imprezę ze znajomymi w klubie czy dużą galę rozdania nagród.

Czy zapach musi być drogi?

Warto pamiętać, że noszenie pięknego zapachu nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. W Kontigo znajdziesz duży wybór markowych perfum znanych marek takich jak Versace, Armani, Lacoste, Jean Paul Gaultier czy Chloe, ale także średnio półkowe marki, jak DKNY czy Calvin Klein, oraz jeszcze tańsze propozycje jak Mon Moi czy Alivernum. Jeśli więc o finanse chodzi nie należy obawiać się, że są one granicą nie do przejścia, ponieważ tak naprawdę na każdej półce cenowej można znaleźć swój zapach idealny.

Zwróć uwagę na nazwę!

Wybierając perfumy dla siebie warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zapach został nazwany, gdyż świadczy to o zawartości substancji zapachowych w środku, a co za tym idzie mówi jak trwały i intensywny zapach będzie. Możemy wybrać m.in. mgiełki do ciała i wody kolońskie, które zawierają tylko kilka procent substancji zapachowych. Z kolei w wodzie toaletowej zawiera się maksymalnie 12% , w wodzie perfumowanej ok. 18%, a w perfumach 20-40%.  Największe stężenie przypada na ekstrakt perfum (44-60% substancji zapachowych). Oczywiście ilość dodanych wyciągów przekłada się na cenę, która wzrasta wprost proporcjonalnie do zawartości substancji zapachowych.

Dobre perfumy mogą sprawić, że poczujesz się pewniej, bardziej atrakcyjnie i komfortowo. Zadbaj o siebie i wybierz swój zapach w Kontigo.

 

czytaj dalej schowaj

Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie