Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 17 zł 0 zł do 17 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Suche szampony do włosów

Znasz ten moment kiedy na horyzoncie pojawia się nieplanowane wyjście ze znajomymi, randka albo spotkanie służbowe, a Ty nie jesteś na to zupełnie gotowa? A może często zdarza Ci się wyłączyć budzik i na poranne zadbanie o siebie pozostaje Ci niewiele czasu? To sytuacje wywołują duży dyskomfort, ponieważ nikt nie chce wyjść z domu nieświeży. O ile włożenie ładnych ubrań i zrobienie lekkiego makijażu wymaga kilkunastu minut, o tyle umycie włosów jest już znacznie bardziej wymagające, więc staje się to bardzo kłopotliwe. Właśnie z tego względu producenci kosmetyczni stworzyli kosmetyk, który pomaga w takich kryzysowych sytuacjach. Mowa oczywiście o suchym szamponie, który uratował już miliony osób. W Kontigo znajdziesz pełen przekrój produktów tego typu, więc z pewnością nie wyjdziesz od nas z pustymi rękami!

Czym jest suchy szampon?

Suche szampony zyskały swoją popularność w Polsce całkiem niedawno, mimo że ich stworzenie odnotowuje się na około 40 lat wstecz. Kosmetyki te wyglądem i zastosowaniem zbliżone są do dezodorantów, ponieważ dokładnie w ten sam sposób są rozpylane. Ich wyjątkowość polega jednak na tym, że głównym składnikiem jest pudrowa substancja, która absorbuje sebum powstałe na skórze głowy, przez co fryzura wydaje się być świeża i uniesiona.

Jak używać suchego szamponu?

Używanie suchego szamponu jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy z odległości 20-30 cm spryskać wydzielone partie skalpu, a następnie wetrzeć proszek w skórę głowy i wyczesać nadmiar. Ostatni krok jest bardzo ważny, ponieważ pominięcie go może sprawić, że na głowie pojawią się bardzo widoczne, nieestetyczne, białe miejsca. Szczególnie ten problem doskwiera brunetkom i to właśnie z tego powodu producenci coraz częściej wypuszczają na rynek suche szampony, z pudrem o brązowym kolorze, przeznaczone do ciemnych włosów.

Czy suchym szamponem można zastąpić tradycyjne mycie głowy?

Suchy szampon to świetne rozwiązanie, ale nie można go nadużywać. Z pewnością nie powinno się traktować go jak alternatywy dla klasycznych szamponów do włosów. Jest to raczej uzupełnienie, które ratuje sytuację w największym kryzysie. Całkowite zastąpienie tradycyjnego oczyszczania włosów i skóry głowy suchym produktem jest niebezpieczne, ponieważ może wysuszyć skalp, wywołać podrażnienia lub zatkać pory głowy, przez co porost włosów będzie znacznie zmniejszony.

Jaki suchy szampon wybrać?

W Kontigo znajdziesz szeroki przekrój suchych szamponów, dlatego z pewnością znajdziesz swój idealny. Producenci kosmetyczni różnych marek rok rocznie wypuszczają nowe, kuszące zapachy, ale także stale dbają o udoskonalanie formuły. Dzięki temu na półkach swoje miejsce mają m.in. suche szampony nadające objętości lub takie, które dostosowane są do konkretnego koloru włosów. Warto także zwrócić uwagę na małe, podróżne wersje, idealnie sprawdzające się podczas wakacyjnych wyjazdów! Ciekawym rozwiązaniem jest również absolutna nowość, czyli suchy szampon w chusteczce, który ma dwie podstawowe zalety. Przede wszystkim jest mały i lekki, więc można go zabrać wszędzie, a oprócz tego łatwo się go nakłada.

Przyjdź do Kontigo i znajdź swojego bohatera!

 

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie