Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 150 zł 0 zł do 150 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Piękne, zadbane włosy to nieodłączny atrybut pięknego wyglądu zarówno Pań, jak i Panów. Opieka nad nimi bywa czasami trudna i wymaga wiele zaangażowania, jednak późniejszy efekt jest wart każdej poświęconej minuty. Kompletując szafę poświeconą pielęgnacji włosów staraliśmy się wybrać najlepsze jakościowo produkty, w zróżnicowanych cenach, tak aby każdy mógł znaleźć swój ideał. Zobacz co Kontigo ma Ci do zaoferowania.

Po pierwsze – dobrze oczyść!


Pielęgnację włosów tradycyjne rozpoczynamy od mycia, co z pewnością nikogo nie dziwi. Ten krok dla większości jest oczywisty, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że oczyszczanie, zarówno włosów jak i skóry głowy, jest ważnie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Szczególnie ważne jest mycie skalpu, którego pory często zatykają się, a co za tym idzie blokują wyrastanie nowych włosów. Ważny jest także fakt, że często problemy ze skórą głowy, m.in. swędzenie, łuszczenie się czy zaczerwienienie, wynikają z faktu, że stosowane są niewłaściwie kosmetyki myjące. Właśnie dlatego przed zastosowaniem koniecznym jest dokładne przeanalizowanie składu i zawartych w nim substancji aktywnych, aby mieć pewność, że nie podrażni on skalpu. Szampony, które proponowane są w naszej drogerii spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, ponieważ asortyment jest niezwykle szeroki. Znajdziesz m.in. szampony nawilżające,
głęboko oczyszczające, przeciwłupieżowe czy regenerujące. To jaki kosmetyk wybierzesz zależy przede wszystkim od kondycji Twoich włosów i wykazywanych przez nie potrzeb.

Po drugie – zregeneruj!


Drugi krok to odżywianie. Można to robić za pomocą odżywek lub masek. Oba te kosmetyki są do siebie zbliżone i mają wspólny cel, jednak zauważalne są między nimi także spore różnice. Przede wszystkim maski mają silniejsze działanie i zwykle zawierają większą ilość substancji aktywnych. Nierzadko mają także dużo bogatszą, gęstszą konsystencję. Produkty te pozostawiamy na włosach od kilku do kilkudziesięciu minut, a następnie spłukujemy. Odżywki działają szybciej, a niektóre z nich wystarczy nałożyć na 60 sekund, aby ich działanie było zauważalne. Kluczem jest jednak to, aby używać ich przy każdym myciu włosów.


Po trzecie – odpowiedz na wszystkie potrzeby!


Trzeci krok to dodatkowe kosmetyki. Jeden z najważniejszych produktów to kosmetyk chroniący przed wysoką temperaturą – sprej, pianka, serum. Wybór formuły powinien odpowiadać Twoim preferencjom, ponieważ nie ma on wpływu na działanie. Najistotniejsze jest tutaj, aby dokładnie zabezpieczyć końce. Jest to szczególny must have dla tych osób, które narażają swoje włosy na działanie gorąca poprzez używanie lokówki, prostownicy czy suszarki. Warto także zaopatrzyć się w inne produkty, które mogą wesprzeć się w walce o piękną fryzurę. Jeśli borykasz się z plątaniem włosów, zainwestuj w odżywkę bez spłukiwania, a jeśli Twoje końcówki się puszą, z pewnością docenisz działanie olejków lub kremów wygładzających. Możliwości jest wiele! Przyjdź do Kontigo i wybierz swój zestaw do pielęgnacji włosów.

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie