Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 98 zł 0 zł do 98 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Maseczki oczyszczające do twarzy

Nawet, jeżeli zapewniasz skórze swojej twarzy codzienną i kompleksową pielęgnację, warto co jakiś czas zastosować dodatkowe wsparcie w postaci maseczki oczyszczającej do twarzy. Skóra twarzy narażona jest na styczność z tak wieloma substancjami mogącymi ją zanieczyszczać, że ograniczenie się wyłącznie do demakijażu oraz toników do twarzy może niekiedy nie wystarczyć.

Walory maseczek oczyszczających do twarzy

Maseczki oczyszczające do twarzy mają niewątpliwą zaletę – działają bardziej intensywnie, niż tonik lub krem. Zasadą działania maseczek oczyszczających do twarzy, jest dogłębne wnikanie w warstwy skóry, co pozwala na oczyszczenie i udrożnienie porów. Dzięki temu możemy pozbyć się nawet najtrudniejszych do usunięcia, głębokich zanieczyszczeń i przywrócić skórze naszej twarzy świeżość i lekkość. Zastosowanie maseczki oczyszczającej do twarzy wspomaga także dotlenienie skóry, co zdecydowanie poprawia jej kondycję i wspiera właściwości stosowanych na co dzień kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Kiedy warto zastosować maseczkę oczyszczającą do twarzy?

W zależności od potrzeb i rodzaju skóry, maseczki oczyszczające dobiera się indywidualnie. W sytuacjach, gdy skóra naszej twarzy doświadczyła kontaktu z czynnikami silnie zatykającymi pory lub przez dłuższy czas nie było możliwości zadbać o jej codzienną pielęgnację, warto zregenerować twarz stosując jedną z maseczek oczyszczających. Profilaktyczne stosowanie kosmetyku jest natomiast wskazane w celu wzmocnienia efektu, jaki osiągamy dzięki zachowaniu codziennej higieny skóry twarzy. Pamiętaj, aby maseczki oczyszczające do twarzy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Choć często pojawia się pokusa pozostawienia maseczki na twarzy dłużej, niż jest to zalecane, to można sobie tylko zaszkodzić i uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego.

więcej> mniej<
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie