Pokaż:
Sortuj wg:

Korektory do twarzy, pod oczy

Korektory do twarzy to produkty, które zdecydowanie nazwać można cichymi bohaterami makijażu. Skąd takie stwierdzenie? Otóż zwykle to podkład otrzymuje wszystkie komplementy dotyczące wyglądu skóry, a korektor staje się zapomniany. W Kontigo wiemy, jak wiele zawdzięczamy malutkim buteleczkom z korektorami wewnątrz, dlatego też stworzyliśmy całą kategorię poświęconą tylko im.


Po co używać korektora?


Wiele osób zastanawia się czy używanie korektora jest konieczne, skoro mamy na sobie podkład. Jak się okazuje nawet osoby z idealną skórą czasem potrzebują jego działania, ponieważ korektor świetnie sprawdza się nie tylko przy korygowaniu niedoskonałości, ale także przy zakrywaniu cieni pod oczami. Nieestetyczne fioletowe podkówki potrafią skutecznie zniszczyć aurę całego, nawet najdokładniejszego makijażu, dlatego warto jest zwrócić uwagę na ich odpowiednie przykrycie. Jeśli chodzi o wypryski czy przebarwienia to zakrycie ich korektorem będzie nie tylko skuteczniejsze, ale także bardziej estetyczne niż kilka, grubych warstw podkładu. Zazwyczaj fluidy nie są tak kryjące jak korektory (szczególnie kamuflaże),dlatego trzeba nałożyć je kilkukrotnie, aby być zadowolonym. Zbyt wiele warstw podkładu obciąża skórę i sprawia, że wygląda ona nienaturalnie, dlatego zdecydowanie lepszym pomysłem jest nałożenie cienkiej, kryjącej warstwy korektora, która później zostanie przykryta cienką warstwą podkładu.


Jaki korektor do twarzy wybrać?


Korektory do twarzy występują w wielu rożnych rodzajach, dlatego powinny być dobierane bardzo indywidualnie. Zacząć należy od formuły. Jeśli szukasz czegoś pod oczy, musisz zdecydowanie pójść w kierunku lekkich, ale kryjących produktów, które nie obciążą tej delikatnej strefy i nie wejdą w załamania. Jeśli nie masz dużych cieni, ale Twoja okolica pod oczami wygląda na poszarzałą i zmęczoną, zainwestuj w korektor rozświetlający, który otworzy spojrzenie i sprawi, że twarz będzie
wyglądała znacznie bardziej świeżo. Osoby, które szukają produktu do zakrycia niedoskonałości powinny szukać wśród kamuflaży, czyli bardzo silnie kryjących kosmetyków, które nie tylko zasłonią niedoskonałość, ale także delikatnie wyrównają strukturę skóry. Występują one zarówno w wersji kremowej, jak i płynnej więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem są także korektory kolorowe, które przystosowane są do niwelowania różnego rodzaju problemów. Na półkach znajdziesz między innymi zielony korygujący zaczerwienienia czy fioletowy zasłaniający żółte ślady.


Drugi niezwykle istotny krok to dobranie odpowiedniego koloru. Jest to ważne, ponieważ zły odcień korektora może sprawić, że efekt będzie zupełnie odmienny od oczekiwanego. Jeśli wybierasz produkt pod oczy, zadbaj, aby jego kolor był o ton jaśniejszy niż Twoja skóra. Dzięki temu zabiegowi, spojrzenie będzie znacznie bardziej świeże i promienne. Jeśli natomiast poszukujesz czegoś co zasłoni niedoskonałości, stawiaj na produkty w kolorze takim samym jak podkład.

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie