Filtruj :
  1. Ziaja (2)
  2. Sebamed (2)
  3. Cleanic (1)
  4. AA (1)
  5. Sylveco (1)
Show Less Show More
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 31 zł 0 zł do 31 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Żele i płyny do higieny intymnej, wkładki higieniczne

Higiena intymna to temat, do którego należy podejść niezwykle indywidualnie, ponieważ każda z Pań potrzebuje innych produktów i zabiegów, aby czuć się komfortowo. Jednak uniwersalną prawdą jest, że dbanie o te okolice musi być opatrzone dużą dozą delikatności i ostrożności. Kompletując asortyment tego rodzaju do naszego sklepu skupiliśmy się na produktach łagodnych, najlepszej jakości, aby mieć pewność, że oddajemy w Wasze ręce najlepsze kosmetyki z możliwych.


Dlaczego higiena intymna jest tak ważna?


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie infekcje okolic intymnych mogą przerodzić się w znacznie większe problemy zdrowotne dotyczące całego ciała. Ten delikatny obszar narażony jest na częste podrażnienia, infekcje bakteryjne, grzybicze czy też na otarcia. Często wiąże się to ze swędzeniem, nieprzyjemnym zapachem, pieczeniem, a nawet silnym bólem, który uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. Nierzadko też zdarzają się choroby układu moczowego, które swoje źródło mają m.in. w nieodpowiedniej higienie.


Obszar intymny poddawany jest wielu czynnościom, które w większy lub mniejszy sposób narażają go na nieprzyjemności. Oddawanie moczu (szczególnie w publicznych toaletach), depilacja, źle dobrane kosmetyki do higieny intymnej czy nawet zbyt częste kąpiele mogą sprawić, że pojawi się jakaś infekcja.


Jak dbać o siebie prawidłowo?


Przede wszystkim postawić należy na codzienne oczyszczanie okolic intymnych delikatnymi kosmetykami, które przywrócą naturalne pH. Warto jednak pamiętać, że zbyt długie lub zbyt częste kąpiele mogą sprawić, że efekt będzie zupełnie odwrotny od oczekiwanego i zamiast świeżości odczuwać będziesz świąd i pieczenie, wynikające z nadmiernego wysuszenia i podrażnienia.


Drugą sprawą jest depilacja. Należy zwrócić uwagę na to, aby pianki, żele i kremy do usuwania owłosienia były delikatne i nie wywoływały podrażnień. Podobnie sprawdzić powinno się czy kosmetyki myjące. Na co zwrócić uwagę? Dobre produkty to te, które nie zawierają w sobie barwników, konserwantów czy mydła, ponieważ może to doprowadzić do skrajnego przesuszenia. Równie ważna jak kosmetyki do higieny intymnej, jest częsta wymiana bielizny, ręczników i narzędzi (np. golarek). Ręcznik do okolic intymnych powinien być zmieniany co dwa, trzy dni, a bielizna przynajmniej raz dziennie. Narzędzia warto dezynfekować po każdym użyciu i dbać o to, by nie używać stępionych egzemplarzy. Szczególnie istotne jest zachowanie higieny w trakcie miesiączki kiedy to wskazane są częstsze kąpiele i regularne wymiany tamponów, podpasek i wkładek.


Czy specjalne produkty to konieczność?


Kosmetyki do higieny intymnej powstały po to, aby ułatwić codzienną pielęgnację tych okolic i chociaż nie są niezastąpione to warto się nimi zainteresować. Wszelkiego rodzaju płyny, pianki czy żele do pielęgnacji obszarów intymnych wyprodukowane zostały z dużą dbałością o delikatność składu, ponieważ koncerny kosmetyczne mają świadomość jak wrażliwych obszarów będą one dotyczyć. Najważniejsze w produktach tego typu jest jednak to, że nie tylko dbają o czystość, ale także zawierają składniki, które przywracają właściwe pH i zabezpieczają błonę śluzową przed czynnikami zewnętrznymi. Substancje te to m.in. kwas mlekowy oraz wyciągi roślinne (np. z lilii wodnej).


W Kontigo z pewnością znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie