Specjalnie
dla
ciebie
Avatar
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 23 zł 0 zł do 23 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Żele i płyny do higieny intymnej, wkładki higieniczne

Odpowiednia higiena intymna jest niezwykle ważna. Stosowanie klasycznych żeli pod prysznic lub żeli do kąpieli może zaburzać naturalne pH okolic intymnych, powodując tym samym podrażnienia i skłonność do nabywania różnego rodzaju infekcji. Zadbaj o delikatne partie swojego ciała i uzupełnij kosmetyki do kąpieli o jeden z dostępnych w Kontigo płynów do higieny intymnej.

Dlaczego warto stosować płyny do higieny intymnej?

Zachowanie naturalnego pH okolic intymnych pozwala utrzymać właściwą kondycję skóry i nabłonków. Przeznaczone do higieny intymnej płyny, zawierają kwaśne pH, czyli odczyn zasadowy. Pomagają chronić i przywracać właściwą florę bakteryjną w okolicach intymnych i zapobiegają wysuszaniu skóry oraz nabłonków. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania podrażnień, dyskomfortu oraz skłonności do infekcji. Ponadto, prawidłowe pH okolic intymnych minimalizuje rozwój nieprzyjaznych dla zdrowia bakterii, a regularne stosowanie kosmetyku pozwala zachować świeżość oraz zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

Czym różnią się płyny do higieny intymnej od zwykłych kosmetyków do ciała? Zwykłe żele do kąpieli, żele pod prysznic lub mydła, mają z reguły odczyn obojętny. Oznacza to, że są odpowiednie dla skóry na całym ciele, za wyjątkiem intymnych części ciała. Nie pomagają bowiem w zachowaniu zasadowego odczynu, niezbędnego dla naturalnego środowiska okolic intymnych. Zatroszcz się o delikatne partie swojego ciała i wybierz swój ulubiony płyn do higieny intymnej.

więcej> mniej<