Filtruj :
  1. Sylveco (2)
  2. Ziaja (1)
  3. Garnier (1)
  4. Nivea (1)
  5. Make Me Bio (1)
  6. Rexona (1)
  7. Sebamed (1)
Show Less Show More
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 34 zł 0 zł do 34 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Dezodoranty damskie i antyperspiranty

Higiena ciała to absolutny obowiązek nie tylko kobiet, ale każdego człowieka. Od odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych zależy nie tylko nasz wygląd i samopoczucie, ale także zdrowie. Jednym z produktów, bez których nie da się wyobrazić sobie codziennych rytuałów dbania o siebie są dezodoranty, których ostatnimi czasy na rynku znaleźć można mnóstwo, szczególnie jeśli chodzi o produkty przeznaczone dla Pań. Nic więc dziwnego, że czasami nie wiemy jakie formuły wybrać lub czym poszczególne kosmetyki różnią się od siebie. Pomożemy Ci! W Kontigo znajdziesz wszystko czego potrzebujesz!

Dezodorant damski, jak działa?

Wybór dezodorantu damskiego może z pozoru wydawać się zadaniem niezwykle prostym. Wystarczy pójść do drogerii, wybrać zapach i zapłacić za wybrańca w kasie. Dobrze jest jednak aby uwagę na coś więcej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nieodpowiednio dobrany kosmetyk tego typu może spowodować różne nieprzyjemności, takie jak wysypka, swędzenie, zaczerwienienie czy nawet wzmożone pocenie. Czasami zdarza się, że efekt użycia jest zupełnie odwrotny od oczekiwanego, dlatego należy dokładnie przeanalizować przeznaczenie i skład wybieranego produktu.

Podstawowym zadaniem dezodorantu jest oczywiście ochrona przed poceniem i nieprzyjemnym zapachem. Jednak to nie jedyna rzecz, którą powinien gwarantować nam tego typu kosmetyk. Ładny zapach, nieplamienie ubrań, odpowiedni dozownik czy uczucie odświeżenia to równie ważne aspekty, które uprzyjemniają codzienne stosowanie. Warto więc zwracać uwagę na obietnice producenta składane na opakowaniu. Wiele firm wypuszcza na rynek dezodoranty damskie, które zapobiegają powstawaniu białych śladów na czarnych ubraniach, co jest niezwykle ważne, ponieważ często zdarza się, że produkt, którego użyjemy osiada nieestetycznie pod pachami naszej ulubionej sukienki, a my czujemy się niekomfortowo przez cały dzień. Na półkach znaleźć można także dezodoranty charakteryzujące się dłuższym utrzymywaniem świeżości (nawet do 24h!), dezodoranty o zapachu znanych perfum czy produkty dla skóry wrażliwej. Oprócz tego producenci przygotowali także kosmetyki, które przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn, a ich głównym zadaniem jest całkowite blokowanie pocenia. Tzw. blokery to produkty, które mają w sobie znacznie większe stężenie substancji aktywnych, przez co całkowicie niwelują pocenie. Warto jednak wiedzieć, że stosowanie takich preparatów zbyt często lub zbyt długo, wpływa negatywnie na organizm, więc powinno się stosować je na przemian z tradycyjnymi dezodorantami.

Aplikacja ma znaczenie!

Oprócz tego jaką funkcję spełniać ma dezodorant, ważny jest także sposób jego aplikacji. Wyróżnić można trzy najbardziej popularne antyprespiranty – w kulce, w sztyfcie lub w spreju. Ostatnio popularnym rozwiązaniem stają się także produkty o konsystencji żelowej. Dezodoranty w kulce świetnie sprawdzają się dla każdego, komu przeszkadza uczucie chłodu gwarantowane przez dezodoranty w spreju. Natomiast sprej to idealna alternatywa dla każdego, kto nie lubi chwilowego uczucia wilgotności pod pachą, którą często obarczone są żelowe produkty lub te umieszczone w dozownikach z kulką. Pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem znajdują się dezodoranty w sztyfcie, w formie kremu, które ze względu na delikatną konsystencję nie pozostawiają wilgoci, ale nie dają też uczucia chłodu.

 

A co z dezodorantami naturalnymi?

Coraz bardziej popularnym trendem okazują się produkty naturalne, które nie zawierają w sobie żadnych substancji, mogących negatywnie wpłynąć na organizm. Najczęstszym wyróżnikiem dezodorantów tego typu jest to, iż pozbawione są one aluminium. Kosmetyki tego typu bazują na wyciągach roślinnych i zwierzęcych, a sposób ich aplikacji w żaden sposób nie odbiega od tradycyjnego. Nie są to produkty, które sprawdzą się u wszystkich, ponieważ nie dla każdego taka ochrona jest wystarczająca.

W Kontigo znajdziesz pełen przekrój opisanych produktów, więc z pewnością wybierzesz swój perfekcyjny!

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie