Specjalnie
dla
ciebie
Avatar
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 34 zł 0 zł do 34 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Dezodoranty damskie i antyperspiranty

Nieprzyjemny zapach powstający w wyniku potu, to temat krępujący i dla wielu kobiet drażliwy. Nieświeży zapach odbiera poczucie pewności i atrakcyjności. Powody mogą być rozmaite, a wśród najczęstszych można wymienić niewłaściwą dietę, bakterie, intensywny wysiłek fizyczny lub stan zdrowia. Bardzo ważnym czynnikiem wywołującym niemiłą woń jest również stres, którego w dzisiejszych, jakże szybkich czasach, mamy w nadmiarze. Na ratunek przychodzą dezodoranty i antyperyspiranty, czyli kosmetyki, które pozwalają w szybki i prosty sposób zapewnić przyjemny zapach i poczucie świeżości przez cały dzień.

Dezodorant czy anytperyspirant?

Te dwa kosmetyki z pozoru działają identycznie. Jednak jeżeli zagłębisz się w szczegóły to okaże się, że ich działanie jest całkowicie różne. Dezodorant przede wszystkim zabija bakterie, które odpowiadają za postawanie nieprzyjemnego zapachu. Odpowiada za to zawarty w jego składzie alkohol etylowy. Natomiast dodatek perfum zapewnia przyjemną woń. Dezodoranty nie powodują zmniejszenia wydzielania potu i dlatego uważane są za kosmetyki maskujące.

Z kolei antypersypirant to kosmetyk, który ogranicza potliwość i dlatego jest polecany kobietom, które pocą się nadmiernie. Zawarte w jego składzie substancje, nie tylko zwalczają drobnoustroje żyjące na skórze, ale także zwężają ujścia gruczołów potowych i w efekcie ograniczają ich aktywność. Rezultatem jest zapewnienie poczucia świeżości przez dłuższy czas.

Pamiętaj, że zawarte w dezodorantach i antyperyspirantach substancje, mogą powodować podrażnienia lub reakcje alergiczne. Dlatego, jeżeli masz skórę wrażliwą, wybieraj kosmetyki przeznaczone właśnie dla tego typu skóry.

więcej> mniej<