Filtruj :
  1. St. Moriz (10)
  2. Lirene (3)
  3. Sally Hansen (2)
  4. Soraya (1)
  5. Kolastyna (1)
  6. Australian Gold (1)
Show Less Show More
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 79 zł 0 zł do 79 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Samoopalacze do ciała

 

Opalona przez promienie słoneczne skóra ma niezastąpiony koloryt. W porze letniej nawet niewielka ilość słońca może sprawić, że nasze ciało przybierze delikatny, brązowy odcień. Pogoda jednak nie zawsze dopisuje na tyle, abyśmy mogli cieszyć się naturalną opalenizną. Jesienią i zimą zaś, słońce nie świeci już na tyle nisko, aby możliwe było opalanie się.

Jak szybko i efektownie „opalić” skórę bez dostępu do słonecznej plaży? Z pomocą przychodzą samoopalacze do ciała.

Jak działa samoopalacz?

W warunkach naturalnych, gdy opalamy się na słońcu, jego promienie oddziaływają na naszą skórę pobudzając produkcję melaniny, odpowiedzialnej za kolor skóry. To właśnie melanina sprawia, że latem nasza skóra zabarwia się na piękny, złoto-brązowy kolor.

Gdy jednak nie mamy dostępu do promieni słonecznych lub potrzebujemy osiągnąć efekt natychmiastowej opalenizny, musimy pomóc sobie w nieco inny sposób. Idealne do tego będą samoopalacze do ciała.

Samoopalacze to kosmetyki, zawierające w składzie dużą ilość dihydroksyacetonu. To właśnie on, w kontakcie z naskórkiem i wnikaniem w warstwy skóry, powoduje jej zabarwienie. Stężenie dihydroksyacetonu w samoopalaczach sprawia, że efekt działania kosmetyku jest niemal natychmiastowy. Ma to swoje dobre strony, ponieważ nie musimy długo czekać na pożądany efekt. Zanim jednak ucieszymy się z sukcesu musimy pamiętać, że do osiągnięcia idealnego kolorytu niezbędna jest prawidłowa aplikacja samoopalacza. W innym razie ryzykujemy nierównomiernym i nieestetycznym „poplamieniem” skóry, co da efekt odwrotny do zamierzonego.

Jak prawidłowo nałożyć samoopalacz?

Zanim więc podejdziemy do aplikacji samoopalacza na skórę, poznajmy kilka podstawowych zasad jego stosowania.

1 – peeling. Skóra każdego dnia produkuje tzw. martwy naskórek. To zupełnie normalny proces. Aby jednak przygotować ją do zabiegów pielęgnacyjnych czy upiększających, warto jest pozbyć się martwego naskórka. Idealny do tego będzie peeling do ciała.

2 – po kąpieli, ale jeszcze przed nałożeniem samoopalacza, nawilż swoją skórę za pomocą balsamu lub mleczka nawilżającego. Szczególna uwagę zwróć na łokcie i kolana, które są z reguły bardziej suche od pozostałych części ciała.

3 – kosmetyk nakładaj w wywietrzonym pomieszczeniu. Zaparowana łazienka z całą pewnością nie będzie najbardziej trafionym miejscem, ponieważ nie tylko Twoje ciało pokryje się wilgotnym filtrem, ale też sam samoopalacz będzie rzadszy i może się zbytnio rozpływać. To z kolei może spowodować jego nierównomierne rozprowadzenie i w efekcie plamy.

4 – samoopalacz aplikuj delikatnie i niespiesznie. Dokładnie wcieraj go w każdą partię ciała i postaraj się wszędzie aplikować taką samą ilość kosmetyku. Nie próbuj smarować całego ciała „na raz”. Przechodź od jednej partii do kolejnej.

Ważne – przed użyciem samoopalacza upewnij się, że ma odcień pasujący do odcienia Twojej skóry. Zbyt ciemna tonacja kosmetyku wyglądać bardzo nieestetycznie. Z kolei przed zaaplikowaniem samoopalacza na całe ciało sprawdź, czy nie masz na niego uczulenia. Najlepszym sposobem na to będzie nałożenie niewielkiej ilości kosmetyku w mało widocznym miejscu i odczekanie ok. 24 h. Jeśli nie pojawi się wysypka ani inna reakcja alergiczna znaczy to, że możesz ze spokojem użyć samoopalacza na całej skórze.

 

więcej> mniej<
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie