Filtruj :
  1. Australian Gold (15)
  2. Kolastyna (4)
  3. Herbal Care (3)
  4. Holika Holika (2)
  5. Ziaja (1)
  6. Phenomé (1)
  7. Floslek (1)
Show Less Show More
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 145 zł 0 zł do 145 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Mleczka i olejki do opalania

Gdy nadchodzi długo oczekiwane lato lub wyjeżdżamy na wymarzone wakacje do ciepłych krajów, łatwo w ekscytacji zapomnieć o pewnych ważnych zasadach. Jedną z nich jest niewątpliwie ochrona naszej skóry przed działaniem promieni słonecznych.

Dlaczego warto chronić skórę podczas opalania?

Słońce, choć przynosi nam wiele radości i poprawia nastrój, może być też szkodliwe. Jego blask wytwarza bowiem promieniowanie UV. Są dwa jego rodzaje UVA i UVB. Żadne z nich nie jest w pełni bezpieczne dla naszego organizmu, zwłaszcza dla skóry.

Promieniowanie UVB dociera do powierzchni Ziemi zaledwie w 6%. Doprowadza do skórnej syntezy wit. D, której nasz organizm potrzebuje do procesu prawidłowego budowania kośćca i utrzymywania odporności. Jednocześnie jednak zwiększa poziom wytwarzanej melaniny, która z kolei chroni przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i nadaje skórze ładny, brązowo-złoty koloryt. Ponieważ promieniowanie UVB wnika głęboko w strukturę skóry, to właśnie ono w większej mierze powoduje oparzenia słoneczne.

Promieniowanie UVA z kolei powoduje proces utleniania melaniny. Dociera do powierzchni Ziemi w ponad 90% i jest obecne nawet w pochmurne dni. W wyniku jego działania skóra szybko zmienia swój kolor, ale długotrwała lub niewłaściwa ekspozycja skóry na działanie promieni UVA może prowadzić do rozwoju groźnych chorób skórnych.

Skoro promieniowanie słoneczne jest obecne przez cały czas, jak więc mamy się przed nim chronić?

Nic prostszego – wystarczy zabezpieczenie skóry olejkami lub mleczkami do opalania.

Jak mleczko do opalania chroni skórę?

Słońce i jego oddziaływanie może być dla nas szkodliwe jedynie w tym okresie, gdy znajduje się blisko Ziemi, czyli w porach od późnej wiosny do wczesnej jesieni. To właśnie wtedy powinniśmy najbardziej zadbać o intensywną ochronę przed słońcem. Kosmetyki takie jak mleczka czy olejki do opalania zawierają specjalne związki w składzie. Po aplikacji na skórę działają one jak filtr UV i chronią ją przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Ponadto, w czasie ekspozycji na słońce skóra szybciej traci wodę i wysusza się. To z kolei przyspiesza proces starzenia. Stosowanie mleczek, olejków i balsamów do opalania pozwala na zapewnienie skórze prawidłowego nawilżenia i odżywienia.

Czy mleczka do opalania hamują opaleniznę?

Nic podobnego. Choć kosmetyki ochronne do opalania blokują szkodliwy wpływ promieni słonecznych, to nie hamują procesu wytwarzania się melaniny. Tym samym, stosując mleczka i olejki do opalania nie tylko chronimy naszą skórę przed poparzeniami słonecznymi i groźnymi zmianami, ale także zapewniamy sobie piękną, złocistą opaleniznę. Niektóre mleczka do opalania wręcz przyspieszają ten proces.

 

więcej> mniej<

Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie