Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 28 zł 0 zł do 28 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Kremy i balsamy po opalaniu

 

Po całodniowym cieszeniu się promieniami słonecznymi nawet, jeśli czas spędziliśmy w cieniu lub pod parasolem, nasza skóra zasługuje na chwilę wytchnienia. Nawet, jeżeli stosujesz odpowiednie filtry słoneczne lub starasz się nie eksponować ciała na pełne słońce nie znaczy to, że nie jest ona narażona na podrażnienia.

Ochrona skóry przed i po opalaniu

Skóra pokrywa całą powierzchnię naszego ciała. Stanowi ochronę narządów wewnętrznych i jest naszym indywidualnym, wyjątkowym podarunkiem od natury. Dlatego też zasługuje na szczególną pielęgnację dopasowaną do okoliczności.

Stosowanie kremów, balsamów czy olejków z filtrem słonecznym jest podstawą w porze letniej. Promieniowanie UVA i UVB może mieć naprawdę przykre konsekwencje, jeżeli odpowiednio się przed nimi nie zabezpieczymy. Promienie słoneczne nie zatrzymują się na powierzchni naszej skóry. Wnikają w jej głębsze warstwy i jeśli odpowiednio się przed nimi nie ochronimy, mogą poważnie naruszyć struktury DNA i głębokie tkanki.

W czasie opalania skóra szybciej traci wodę. Z kolei wysuszona skóra jest bardziej narażona na podrażnienia i szybciej się starzeje. Długotrwałe opalanie pozbawia skórę części fibroblastów, włókien kolagenu i elastyny. Traci ona swoją elastyczność i jędrność. Nawet, jeśli stosujesz kremy do opalania z filtrem, Twoja skóra wykonuje ciężką pracę w czasie przebywania na słońcu. Dlatego po opalaniu też warto zadbać o jej pielęgnację.

Kremy i balsamy po opalaniu mają silne właściwości regenerujące. Odbudowują naruszoną w czasie opalania warstwę hydrolipidową skóry. Zmęczoną i wysuszoną słońcem skórę głęboko nawilżają i odżywiają. Dostarczają jej niezbędnych i utraconych podczas kąpieli słonecznej minerałów. Łagodzą też podrażnienia, co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia poparzeń słonecznych.

Dodatkowe właściwości balsamów po opalaniu

Poza tym, że balsamy i kremy po opalaniu skutecznie regenerują skórę i nawilżają ją, mają też dodatkowe właściwości. Stosowane regularne w tych porach, gdy słońce jest wysoko, a promienie intensywne, stanowią dodatkowe zabezpieczenie skóry i uzupełnienie kosmetyków do opalania. Odpowiednio nawilżana skóra jest mniej podatna na podrażnienia słoneczne. Dodatkowo łatwiej i szybciej się regeneruje. Codzienne stosowanie kremów po opalaniu latem jest więc doskonałą praktyką, którą Twoja skóra z całą pewnością doceni, a Ty będziesz cieszyć się złocistą i piękną opalenizną.

Jak prawidłowo aplikować balsam lub krem po opalaniu?

Szybkie i od niechcenia nakładanie na ciało balsamów nie jest dobrą ani skuteczną praktyką. Nierównomierne rozprowadzenie kosmetyku nie przyniesie efektu, którego oczekujemy. Aby balsam po opalaniu mógł prawidłowo odżywić i nawilżyć naszą skórę, musimy przyłożyć się do jego aplikacji. Najlepszym sposobem będzie delikatne wklepywanie kremu w kolejne partie ciała. Postarajmy się aplikować taką samą ilość kosmetyku w każdym miejscu. Możemy jednak nałożyć go nieco więcej w miejscach dużo bardziej wysuszonych. Najczęściej będą to łokcie oraz kolana. Nie należy jednak pocierać skóry zbyt mocno, aby nie narażać jej na dodatkowe podrażnienia tym bardziej, że po opalaniu i tak jest ona bardziej wrażliwa. Warto także pozostawić kosmetyk do momentu, aż sam się wchłonie, a jego ewentualny nadmiar delikatnie zebrać chusteczką.

 

więcej> mniej<
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie