Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 137 zł 0 zł do 137 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Kremy do rąk

Zadbane dłonie świadczą niejednokrotnie o tym w jaki sposób troszczymy się o nasze ciało. To one także zdradzają nasz wiek, ponieważ ich skóra starzeje się najszybciej. Właśnie dlatego powinno się poświęcać czas na ich pielęgnację, choć nie zawsze jest to przyjemne. Często zdarza się, że doprowadzenie ich do pięknego stanu jest trudne, ponieważ ilość czynników destrukcyjnych, które na nie wpływa, jest ogromna. Ze względu na to warto zaopatrzyć się w kosmetyki, które znacznie ułatwią pielęgnację i sprawią, że chętniej będziesz do niej powracać. Tworząc asortyment Kontigo zwróciliśmy się ku produktom, które odpowiadają na potrzeby większości z nas i odznaczają się świetną jakością, a do tego mają świetne ceny!


Od czego zacząć pielęgnację dłoni?


Na początku warto zadbać o skórę swoich dłoni, ponieważ to ona każdego dnia jest wystawiana na działanie czynników atmosferycznych (np. mrozu czy wiatru) czy drażniących substancje z detergentów. Biorąc pod uwagę również fakt, że ręce to najczęściej myty w ciągu dnia obszar, należy liczyć się z faktem, że będą one przez to bardziej przesuszone. Dlatego po każdym oczyszczaniu skóry dłoni należy nałożyć na nią krem, serum lub inny produkt nawilżająco-regenerujący, który pomoże szybko pozbyć się ściągnięcia, a także ekspresowo odżywi te miejsca, które tego potrzebują. Warto pamiętać, że na noc świetnie sprawdzą się bogate, tłuste konsystencje, które będą solidną dawką odżywienia, ale na dzień lepiej jest zainwestować w szybko wchłaniające się kosmetyki, które wystarczy wklepać i odczekać minutę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nakładanie produktu nawilżającego przestanie być udręką, ponieważ wystarczy tylko chwila, aby odżywić dłonie i wrócić do pracy.


Druga rzecz to peeling. Tak samo jak złuszczamy naskórek całego ciała, tak samo powinniśmy myśleć o dłoniach, na których często można zauważyć suche skórki, szczególnie wokół paznokci. Warto więc zainwestować w peeling mechaniczny lub enzymatyczny, który pozwoli pozbyć się ich i przygotować świeży naskórek na przyjęcie kosmetyków nawilżających.


Paznokcie to też część dłoni!


Nie można zapomnieć o paznokciach, które stanowią integralną część dłoni i są elementem najczęściej spostrzeganym przez innych. Nie każdy lubi używać lakieru do paznokci czy też nakładać żel lub hybrydę, ale nie oznacza to, że jego paznokcie skazane są na nieestetyczny wygląd. Odżywki do paznokci to produkty, które odżywiają, wspomagają wzrost i regenerują płytkę paznokcia. Ich ogromnym plusem jest to, że nie są zbyt widoczne i inwazyjne, ale mimo wszystko wyglądają bardzo atrakcyjnie. Nie trzeba zatem decydować się na kolorowy manicure, ponieważ wystarczy warstwa odżywki, aby mieć pewność, że zarówno dłonie, jak i paznokcie są zadbane, a do tego prezentują się ładnie. Ważne jest także, aby nie zapomnieć o skórkach wokoło paznokci, które bardzo często przesuszają się i wyglądają niezwykle nieestetycznie.

W ich pielęgnacji pomagają specjalne preparaty zmiękczające do skórek oraz olejki, które nałożone na te wrażliwe okolice, silnie je nawilżają i zabezpieczają przed pęknięciem.


Zadbaj o swoje dłonie z kosmetykami wybranymi w Kontigo!

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie