Filtruj :
  1. Kontigo (12)
  2. MOIA (4)
  3. Donegal (3)
  4. K! (3)
  5. Pixie (2)
  6. Rosie (1)
  7. Vivo London (1)
Show Less Show More
Wybrana kategoria:
Więcej opcji:
Cena:
0 zł 156 zł 0 zł do 156 zł
Pokaż:
Sortuj wg:

Pędzle do makijażu oczu, ust i twarzy

Akcesoria do makijażu nie są niezbędnikiem w kosmetyczce, ale z pewnością znacznie ułatwiają poranki i wpływają na jakość stworzonego make-upu. Szczególnie przydatne są pędzle do makijażu, które zdecydowanie skracają czas jego wykonywania. Wybierając zestaw pędzli do makijażu, które znalazły się w ofercie Kontigo kierowaliśmy się przede wszystkim precyzją ich wykonania, dopasowaniem do potrzeb nowoczesnych klientów oraz wielozadaniowością poszczególnych produktów. 


Rodzaje pędzli do makijażu – jakie wybrać?


Wybór pędzli pomagających przy tworzeniu make-upu jest trudny, ponieważ na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że łatwo jest się w tym wszystkim pogubić. Podstawowy zestaw pędzli, który w swojej kosmetyczce powinien mieć każdy, kto stosuje makijaż, to: pędzel do pudru, do podkładu, do korektora i do różu/bronzera. Są to akcesoria odpowiadające najbardziej podstawowym kosmetykom nakładanym na skórę, nawet przez makijażowych minimalistów. Dobry pędzel do pudru to taki, który jest puszysty, a włoski są elastyczne i luźno rozłożone. Zbite pędzle użyteczne są tylko wtedy, gdy chcemy uzyskać za pomocą pudru krycie, a nie musnąć twarz w celu jej zmatowienia lub rozświetlenia. Ten typ, czyli właśnie pędzle o zwartym włosiu, znacznie lepiej sprawdzą się do nakładania podkładu. Wśród nich możemy wyróżnić m.in. flat-topy, które są okrągłe, ale włosie ścięte jest na prosto, pędzle płaskie, które mają kształt języczka lub też tzw. skunksy, które znajdują się gdzieś pomiędzy flat topem, a pędzlem do pudru. Efekty po użyciu każdego z nich są inne, ale bezsprzeczny pozostaje fakt, że pędzle zdecydowanie ułatwiają nakładanie fluidu. Pędzle do
korektora to zminiaturyzowane wersje tych do podkładu, więc rozróżnienie wygląda bardzo podobnie. Najtrudniejsze zadanie to wybór narzędzi do nakładania bronzera czy różu, ponieważ tutaj rodzajów jest kilka. Najpopularniejsze to puchate, owalne pędzle, które przypominają nieco te do pudru, ale są zauważalnie mniejsze oraz pędzle ścięte, które pozwalają na mocniejsze zaznaczenie policzków.


Oczywiście podstawowe pędzle do twarzy to nie wszystko. W szafach drogeryjnych znaleźć można także mnogość akcesoriów, które wspomagają wykonywanie makijażu oka. Wśród najpopularniejszych pędzli wyróżnić można języczkowe-płaskie, pozwalające na równomierne nałożenie pigmentów, sypkich cieni lub brokatów.

Równie znane są pędzle do blendowania, umożliwiające roztarcie kolorów, które nakładane są na powiekę. Dobrze jest także zaopatrzyć się w pędzelek skośny, posiadający dwa główne zastosowania. Po pierwsze można dzięki niemu nałożyć żelowy eyeliner lub wykonać kreskę cieniem do powiek, a po drugie idealnie nadaje się domalowania brwi zarówno za pomocą pomady, jak i tradycyjnego cienia. Nie wolno zapominać również o ustach. Pędzelki tego typu są szczególnie ważne w pracy wizażystów, którzy ze względów higienicznych nie mogą używać jednej pomadki na różnych osobach. Warto jednak mieć w swojej domowej kosmetyczce chociaż jeden taki pędzelek, ponieważ dzięki niemu można nałożyć pomadkę znacznie bardziej precyzyjnie, co jest szczególnie istotne w przypadku ciemnych produktów.


Szczotka do makijażu czy pędzel tradycyjny?

Od jakiegoś czasu niezwykłą popularność zyskały także pędzle w formie szczotek, które charakteryzują się dużą zwartością włosków i przypominają szczotki do włosów z naturalnego włosia, tylko w wersji zminiaturyzowanej. Szczególnie polecane są do nakładania podkładu oraz konturowania twarzy na mokro, ponieważ z dużą łatwością suną po twarzy, dzięki czemu fluid rozprowadzany jest znacznie szybciej i bardziej komfortowo. 

 

czytaj dalej schowaj
Marki dostępne tylko w Kontigo
Zobacz wszystkie